Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej Weryfikacji statusów pełnomocników zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisów:
https://weryfikacja.wroclaw.sa.gov.pl
Serwis www został zaprojektowany tak, aby był możliwy do obsłużenia dla jak najszerszej grupy użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji. System strony WWW i BIP jest zgodny ze standardem WCAG 2.1 na poziomie min. AA, tj. wysoki stopień dostępności publikowanych stron dla osób z ograniczeniami: niedowidzących oraz niewidomych i ociemniałych, a także osób z innymi typami niepełnosprawności (ruchowymi, słuchowymi, poznawczymi).
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące: zmiana wielkości czcionki, wersja tekstowa, zmiana kontrastu. Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych. Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy myszki, jak i wyłącznie samej klawiatury z wykorzystaniem standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Oświadczenie sporządzono dnia 2.04.2022 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data sporządzenia deklaracji: 02.06.2022 r.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 02.06.2022 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Problemy, skargi i wnioski związane z dostępnością cyfrową strony Weryfikacji statusów pełnomocników prosimy zgłaszać do Krzysztofa Wiśniewskiego – mailowo na adres krzysztof.wisniewski@wroclaw.sa.gov.pl lub telefonicznie +48 71 798 77 10.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich
W budynku znajduje się platforma do przewozu osób niepełnosprawnych oraz winda osobowa. Toaleta dla osób niepełnosprawnych jest usytuowana w wejściu do budynku na wysoki parter po lewej stronie. Przed budynkiem wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących oraz pętli indukcyjnych.
Wejście dla osób z dysfunkcją ruchu znajduje się z tyłu budynku, od strony ogrodzonego parkingu. Dojazd możliwy jest ulicą Drukarską. Przy bramie wjazdowej na parkingu znajduje się wideofon, z którego należy skorzystać w celu otwarcia drzwi i wskazania windy osobowej przez pracownika ochrony. W przypadku wejścia głównego do budynku od strony ul. Powstańców Śląskich należy skorzystać z oznakowanego dzwonka zamontowanego do niskiego murku, który przylega do ściany budynku po jego prawej stronie. Pracownik ochrony wskaże wówczas drogę oraz wejście do budynku (opisane powyżej), przeznaczone dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na wysokim parterze po lewej stronie. Za budynkiem (dojazd ulicą Drukarską) wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących oraz pętli indukcyjnych.